27 Mart 2017: Pazartesi
Gölge

Bu Nasıl Bir Spikerlik Anlayışıdır !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Kendimce 13 Ocak 2010 5 2.082  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Az önce sona eren Fenerbahçe-Tokatspor maçından bahsediyorum. Böyle bir spiker, yılların tecrübesi(!)yılların emektarı bir insandan hiç de beklemezdim böyle bir maç anlatacağını doğrusu. Tabii ki Levent Özçelik‘ten bahsediyorum. O nasıl bir anlatmadır öyle ? Maçın birçok yerinde durgun durgun anlatmalar,ruhsuz hitaplar … vs. vs. Tamam haklı olabilir maçın çok da zevki yoktu bunun bende farkındayım ama bir tarafı tutup diğer tarafı es geçmek bence spikerlik anlayışına yakışmayan bir davranış. Tokatspor gol attığında öyle bağırıyor ki ses diğer odadan duyuluyor. Ama Fenerbahçe gol attığında sanki 2. lig maçını anlatıyormuş gibi davranıyor. Bu taraf tutma ile ilgili bir olay mı yoksa bu adam maçları hep böyle mi anlatıyor ? Bu sorunun cevabını henüz bulabilmiş değilim. İyimser düşünmek istiyorum: Acaba 2.lig takımı ve Fenerbahçe’ye karşı tüm gücüyle elinden geldiğini yaptığı için mi öyle anlattı desem yok olmuyor. Diğer spikerler böyle anlatmıyor ama. Eminim sizlerde farketmişsinizdir. Tokatspor hücum geliştirdiğinde daha ceza alanına girmeden heyecanlı heyecanlı anlatıyor, Fenerbahçe’de Güiza gol attığında sanki top az farkla dışarı gitmiş gibi gol oldu diyor gerçekten çok komik 😀 Maçın özetini koyayım belki sizlerde farkedersiniz:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bu Çocukluk Anılarım Bitmez 🙂" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

5 Yorum Yapılmış

 • Enes İLHAN

  @gokhans
  Bende anlamadım zaten. Videoyu izle Tokatspor'un ilk golünü anlatışına birde Alex'in attığı golü anlatmasına dikkat et dediğimi anlarsın.
  Beşiktaş o oyunla kupada kalsaydı diğer takımlara haksızlık olurdu. İyi oldu böyle bence iyi oldu 😉

 • enes39

  Maçı izlemedim fakat, videoyu izledikten sonra dediklerinin doğru olduğunu kabul ettim. Bu kadar taraf tutuculuk olmaz. Zaten TRT yeni maç yayınlamaya başladı hiç düzgün spikeri yok.

 • Spikerlik

  Spikerin kalitesi ne kadar da önemli. Bütün bir stadyumun heyecanını bize yansıtan o olmalıydı belki de. Ama bazen insanlar çalıştığı yerden memnun olmayabiliyorlar. Yani kurum içerisindeki tutarsızlıklar çalışanların hizmetlerini aksatmasına neden olabiliyor 🙁 Levent Özçelik gibi bir spikerin eminim geçerli bir mazereti vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir