Bu Nasıl Bir Spikerlik Anlayışıdır !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Az önce sona eren Fenerbahçe-Tokatspor maçından bahsediyorum. Böyle bir spiker, yılların tecrübesi(!)yılların emektarı bir insandan hiç de beklemezdim böyle bir maç anlatacağını doğrusu. Tabii ki Levent Özçelik‘ten bahsediyorum. O nasıl bir anlatmadır öyle ? Maçın birçok yerinde durgun durgun anlatmalar,ruhsuz hitaplar … vs. vs. Tamam haklı olabilir maçın çok da zevki yoktu bunun bende farkındayım ama bir tarafı tutup diğer tarafı es geçmek bence spikerlik anlayışına yakışmayan bir davranış. Tokatspor gol attığında öyle bağırıyor ki ses diğer odadan duyuluyor. Ama Fenerbahçe gol attığında sanki 2. lig maçını anlatıyormuş gibi davranıyor. Bu taraf tutma ile ilgili bir olay mı yoksa bu adam maçları hep böyle mi anlatıyor ? Bu sorunun cevabını henüz bulabilmiş değilim. İyimser düşünmek istiyorum: Acaba 2.lig takımı ve Fenerbahçe’ye karşı tüm gücüyle elinden geldiğini yaptığı için mi öyle anlattı desem yok olmuyor. Diğer spikerler böyle anlatmıyor ama. Eminim sizlerde farketmişsinizdir. Tokatspor hücum geliştirdiğinde daha ceza alanına girmeden heyecanlı heyecanlı anlatıyor, Fenerbahçe’de Güiza gol attığında sanki top az farkla dışarı gitmiş gibi gol oldu diyor gerçekten çok komik 😀 Maçın özetini koyayım belki sizlerde farkedersiniz:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bu Çocukluk Anılarım Bitmez 🙂" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 5