Blogunuzdaki Son Yazı Ne Olurdu ?

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Evet diyelim ki blogunuzdaki son yazıyı yazıyorsunuz. Ve bu sizin belki 5 ay belki 5 sene ve belki de daha uzun süre ayakta tutmaya çalıştığınız veyahut öylesine yazarak zaman geçirdiğiniz blogun son yazısı. Düşünün bakalım ne yazardınız ? Bundan 2 veya 3 sene önce kötü bir hastalığa yakalanan bir blogger’ın son anlarını yazması beni çok ama çok derinden etkilemişti. O gün bugündür ölümü düşünerek yazıyorum. Hatta bir ara kafayı baya bir takıp bir konu bile açmıştım bunun üzerine. Bkz: o yazı Tabi o zamanlar daha küçüktüm ve belki de daha yoğun yaşıyordum duygularımı.

Her neyse aklıma gece gece takıldı nereden estiyse.. Bu aslında düşündüm de çok güzel bir mim konusu olabilir. Çünkü içerdiği başlık itibariyle blogcuları ilgilendiren bir konu aslında. Bakalım yazı sonunda aklıma çeşitli takip ettiğim bloglar gelirse mimleyebilirim. Ama ondan önce konu vahim. Ve aslında baya düşündürücü. Belki de son yazıyı yazamadan gideceğiz bilmiyorum ama böyle bir imkan olsa ne yazardık acaba ? Bizden sonraki nesle yaptığımız iyikötü davranışlar ve öğütler mi yoksa geleceğe bir takım mesaj göndermeyi mi denerdik bilemiyorum..

Şahsen ölümü uzun zamandır düşünüyorum ve çevremde ölen insanların haberini aldığımda düşünme kat sayım daha da artıyor. Artık klişeleşen bu soruyu herkes biliyordur; “Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 şey ne olurdu ?” Ben bunu sormak yerine şunu sormayı kesinlikle tercih ederim: Son yazınızı yazma iznini verdi size yaradan ve siz bu son yazınızda ne yazmak isterdiniz ? Bu soruyu kendime sormuş olarak kabul ediyorum. Benim yanıtım muhtemelen sanalda da olsa yaptığım hatalardan ne kadar pişman olduğumu burada da aktarmak isterdim. Ve bu blogun sahibinin kardeşim olmasını ve benim adımla kendisinin devam ettirmesini isterdim.

Gerçekten bunu isterdim. En azından sanalda olsa bir vasiyetim, bir mirasım olurdu ve onu en emin kişilerden birine emanet ederek giderdim bu dünyadan.. Kemiklerim sızlarmıydı bilmiyorum ama benim yaptığım hataları kardeşimin yapmamasını ve benim bloguma her girdiğinde ölümü hatırlayarak bana dua etmesini dilerdim.. Sizler ne isterdiniz bu son yazınızda dostlar ? Herkesin muhakkak değişik bir fikri çıkacaktır. Bu farklı fikirler çoğaldıkça kimin ne yaptığını bilmek güzel olur düşüncesindeyim.

Bu fani hayat elbet bir gün son bulacak ama önemli olan hayatımızın son bulması değil, nasıl son bulmasıdır. Herkesin hayali ve herkesin gerçekleştirmek istediği hedefler var. Ama işte şu da var ki ölüm zaman mekan dinlemiyor.. Nasıl öldüysek öyle dirileceğiz. Her yeni uyanışta şükür ediyor muyuz bu mutlakiyetin sahibi Allah’a ? Veya her kalbiniz attığında doğumunuzdan beri teşekkür ettiniz mi bunun için ? Veya hiç karşılık beklemeden bizi bu nimetlerle donatan rab’be şükran borcumuzu nasıl ödeyeceğimizi düşündük mü ?

Daha fazla derine dalmadan sizlerinde fikirlerini merak ediyorum açıkçası. Çeşitli blogları mimlemek geçti aklımdan ama geri vazgeçtim. Buradan da düşüncelerinizi okumak güzel olur. Daha güzel günlerin geçmesi dileğiyle canlar kendinize nolur çok iyi bakın ve bu başlıktaki soruyu düşünün lütfen buraya yorum yapmasanızda…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bende Artık Turhost'tayım" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 7