Blogger’da Twitter Güncellemelerini Göstermek

Blogger İpuçlarına biraz ara vermiştik.Şimdiki yazacağım yazıyla bu araya biraz olsun son veriyoruz.Bugün kü eklentimiz Twitter ile ilgili. Twitter’ı çok seviyorsunuz ve oraya girdiğiniz güncellemeleri blogunuzda da göstermek istiyorsanız bu eklenti tam size göre. Bu eklenti Twittter’ın sitesinde var fakat bloga ekleyince blogu biraz yavaşlatıyor. Ama vereceğim kod ile hiçbir yavaşlama olmadan ve anlık olarak Twitter’a eklediğiniz girdiler blogunuzda otomatik olarak yayınlanacak.Hazırsanız hemen anlatıma geçelim:
Öncelikle her zaman ki gibi Blogger hesabımıza girelim ve “Yerleşim” sekmesine tıklayalım. Ve blogumuzda bu kodu nereye eklemek istiyorsak orayı kafamızda belirleyelim ve “Gadget Ekle” butonuna basarak “HTML Javascript” i seçelim ve şu kodları yapıştıralım:

<div style="background: url(resim linkiniz) top left no-repeat; padding-left: 50px;" id="twitter_div"><ul id="twitter_update_list"></ul>
<a id="twitter-link" style="display:block;text-align:right;" href="http://twitter.com/twiiterhesabınız">Beni Takip Et gibisinden birşey yazabilirsiniz</a>
</div>
<script src="http://twitter.com/javascripts/blogger.js" type="text/javascript"></script>
<script src="http://twitter.com/statuses/user_timeline/twiiterhesabınız.json?callback=twitterCallback2&count=göstermek istediğiniz mesaj sayısı" type="text/javascript"></script>

Kırmızı renkle gösterdiğim yerleri kendinize özel olarak düzenleyebilirsiniz. Anlatım bence gayet basit ama yine de takıldığınız yer olursa sormaktan çekinmeyin.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "FeedBurner Aboneliğini Çekici Hale Getirme" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

8 yorum

 1. Enes İLHAN   •  

  @Erman Haskan,
  Eklediğin link için teşekkür ederim Erman. Üstelik sendeki türkçeymiş yani güncellemenin üstünden geçen günü türkçe olarak gösteriyor. Fakat yazının tarihi biraz geçmiş ve güncelliğini yitirmiş. Ayrıca bana yapılan işlemler biraz uzun geldi. Dediğim gibi tek sevdiğim yanı Türkçe olması oldu. Yine de çok Teşekkür ederim.

 2. webmaster   •  

  tamam kardeş guzel bılgı yapcagım tşk bılgı ıçın

 3. Çağrı   •  

  Güzel bilgiler paylaşıyorsun,Merakla takip ediyorum 🙂

 4. ReNight   •  

  Çok teşekkür ederim kardeş

 5. Konuşan Blog   •  

  harikasınız, sağ olun… :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.