Blogger İstatistikler Özelliği [YENİ !]

Gün geçmiyor ki Blogger yeni bir özellik getirmesin sevgili seyirciler ! Yenilik üzerine yenilikler beni artık pek şaşırtmıyor fakat biz Blogger kullanıcıları bu kadar yeniliğe alışık değiliz 🙂 Zırt pırt yeni özellikler derken Blogger artık kendini iyiden iyiye aşmaya başladı 🙂 Bugün gördüğüm son özellik ise Blogger kullanıcılarının sayfasına eklenmiş olan “İstatistikler” sekmesi.Çok şaşırmadım ama ben özellikle yazıların okunma sayısını veren bir özellik sandım fakat değilmiş. Google Analytics’i çok andıran bir istatistik servisi yapmışlar. Yazıların anasayfada kaç defa okunduğunu gösterir mi bilmiyorum ama Draft blogger panelinde yazıların kaç defa okunduğunu tüm ayrıntılarıyla gösteren özellik eklenmiş bile. Herkese hayırlı uğurlu olsun ve de bu özellik son olmasın inşallah. Şimdilik draft blogger panelinden görülebiliyor bu özellik belki normal blogger panelinde de vardır orayı kullanmadığım için bilemiyorum. Hemen gözüme çarpan resimleri buraya koyayım:

ist1
ist2
ist3
ist4

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Takip Edilesi 5 Blog {MiM}" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

7 thoughts on “Blogger İstatistikler Özelliği [YENİ !]

 1. Enver Arslan

  "ben özellikle yazıların okunma sayısını veren bir özellik sandım fakat değilmiş." – "panelinde yazıların kaç defa okunduğunu tüm ayrıntılarıyla gösteren özellik eklenmiş bile." arasında fark göremedim :(. Güzel özellik olmuş. Kategori özelliği gelse çok güzel olacak ama uzun iş.

 2. Enes İLHAN

  @Enver Arslan,
  Ben onu derken anasayfa da yazıların kaç defa okunduğundan bahsettim aslında. Yani şu anda benim kullandığım Okunuyoruz.biz eklentisinin benzeri olarak anasayfa da yazıların kaç defa okunduğunu gösteren özellik diye söylemiştim ama neyse. Kategori özelliğini de eklerler bence yakında 😉

 3. gokhans

  Güzel bir özellik. Tam Türkçe değil.

 4. Cekingen

  Google analytics nin bir benzeri diyebiliriz 🙂
  Teşekkürler

 5. punisher

  Kalktı mı bu uygulama ya? Yoksa ben mi kör oldum.. Te allam ya 😉

 6. Mücahit

  @punisher

  Abi Geçen bende aynı sorunu yaşadım 😀 Ama aslında kalkmıyor biz draft.blogger.com adresinden girdiğimiz an karşımıza istatistikler geliyor ama normal blogger anasayfasından girildiği an maalesef öyle birşey yok 🙂 Göz yanılması diyelim.

 7. Gerçekten istatistik müthiş bir özellik, oraya bakarak ne tutuyorsa o konuda yazma imkanına sahibiz:) Yandex sunduğu istatistik hizmeti kadar profesyonel olsa daha bir güzel olurdu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.