Blogger ile Bloglamak İnanın Daha Keyifli..

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Uzun zamandır blogladığım sistemin alt yapısını oluşturan Blogger‘ı gün geçtikçe daha çok sevmeye başlıyorum. Gerek basitliğiyle, gerek google’nın ona vermiş olduğu güçlü destekle, gerekse de artık kıran gibi kaynayan temalarıyla blogger’a olan aşkım, şevkim bazı kişileri çatlatıyor : ) Neyse bu çatlatma faslını geçelim. Blogger ile artık iki kardeş gibiyiz, neredeyse kan bağımız var diyebilirim : ) {şaka} Bu klasikleşmiş espriden sonra blogger’ın domainimi 2 yıl 101 gündür bünyesinde barındırdığı için sonsuz teşekkür ederek yazıma devam ediyorum..

Blogger’ı 2007 yılının eylül ayından beri sık sık kullanıyorum. İlk başta hiçbir heyecanı, hiçbir esprisi olmasa da günler geçtikçe blog kavramını öğrendikçe iyi ki açmışım dedim kendi kendime.. O zaman tabi ne blog yazmayı, ne yorum yapmayı, ne de diğer blogları seviyordum : ) {evet bu bir itiraf} Ama işte Zaman kavramı burada bir kez daha kendini gösteriveriyor.. Daha önce vakti zamanında şöyle bir yazı ile Blogger ile WordPress‘i  de karşılaştırmışım.. Ama dediğim gibi bu süre zarfında beni en tatmin eden ve tüm ihtiyaçlarımı karşılayan tek sistem Blogger oldu.

Şimdi olaya objektif olarak bakmaya çalışıyorum. 2010 yılı içerisinde almış olduğum host sayesinde çok şükür WordPress’i kullanma imkanım da oldu. Ama bu sefer detaylı oldu ve  bu sefer “sevmeye başlamalıyım” diyerekten yola çıkmıştım wordpress’i kurarken.. Her şey güzel başladı kendi temamın aynısını wordpress’de de kullanmaya başladım fakat bana bir türlü kendini sevdiremedi. İndex yönünden wordpress çok güzel indexleniyor Allah var yani  hakkını yiyemem : ) Google wordpress’in etiketlerini bile indexliyor düşünebiliyor musunuz ? 😛  Çok güzel eklentileri mevcut. Seo yönünden müthiş hit alabiliyorsunuz. Tema yönünü söylemeye zaten gerek yok. Son zamanlarda çıkan Blogger temalarının da yaklaşık %98‘i wordpress’den uyarlanıyor.

  • Eee bu kadar güzelse niye geçmedin WordPress’e ? ” 

diyenleriniz mutlaka olacak ve haklısınız da . Ben bu soruyu çok düşündüm ve sistem değiştirenleri ve değiştirmekle kalmayıp pişman olanları gördükçe yavaş yavaş bu karardan vazgeçtim. Geçmeyi çok düşündüm ama ben Blogger‘a bir türlü ihanet edemedim : )  Şimdi keşke demiyorum ve iyi ki geçmemişim diyorum, bu çok güzel bir duygu.. Tabi wordpress’i kullandık hakkını yemeyelim bazı şeylerde blogger’dan çok daha iyi. Mesela birçok scrpti çok güzel bir şekilde wordpress’e kurabiliyorsunuz ama bunu blogger’a uyarlamak çok zor.  Bu konu bir tarafa WordPress’in işlevi büyük ama o soğuk olan editörüne bir türlü ısınamadım zaten.Blogger’ın ki ne güzel yazını yaz ve basit bir şekilde yayınla : ) Bu belki alışkanlıktandır ama ısınamadım işte kardeşim olmuyor, olmuyor, olmuyor !!

İşin özü 3 yıldır aktif bir şekilde blog tutan birisi olarak ben yeni blog açan genç kardeşlerimize kesinlikle Blogger‘ı öneriyorum. Son zamanlarda bir sürü de yenilik getirdi ve getirmeye devam edecek bunu da bilmenizi isterim. WordPress’den Blogger’a da geçenlere kapımız her zaman açık elimizden geldiğince yardımcı da oluruz.. Şahsen ben vaktim olduğunca ve elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum zaten yine olursa yine yaparım ve sözümün arkasındayım .. Emin olun çok rahat edeceksiniz blogger’da. Bu konu çok tartışıldı hatta haddini bile aştı ama ne yapayım sevgimi gizleyemiyorum Blogger‘a : )  Bir sonra ki yazıda görüşmek üzere sayın okuyucularım, esen kalın..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bizim Blogcuya Verecek Kızımız Yok !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 35