Blogger İçin Yeni Özel Alan Adı Ayarları

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Blogger‘a erişim sorunu uzun bir zaman önce ortaya çıkmıştı. Şu sıralar bu senaryoyu tekrar yaşıyoruz ve özel alan adı kullanan blogger bloglarına bile girilmiyor ! Kaç gündür iletişimden arkadaşlar bu sorunun çözümü hakkında bir yazı yazmamı istediler. Bende bu vesileyle bu yazıyı yazıyorum. Şimdi öncelikle şunu belirteyim ki ben daha önceden sitemi İHS‘nin kontrol paneli üzerinden yayınlıyordum. Ama artık DNS Parkı kullanıyorum ve size de dns parkı öneriyorum. Şimdi sorunun nasıl çözüleceğine geçelim:

Öncelikle dnspark.net‘e üye oluyoruz ve giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra DNS Hosting bölümüne giriyoruz ve Add Domain butonuna tıklıyoruz ve sitemizi başında www olmadan ekliyoruz. Sonra da alt kısımda yer alan şu ayarları sırasıyla uyguluyoruz:

ayar 1

ayar 1

Yani iki kısımda da A kaydı eklenip birinde boş yere hiçbir şey yazılmayıp diğerinde ise sadece www kaydı ekliyoruz. İP‘ler yukarıdaki gibi 216.239.32.21 olacak. Olay bundan ibaret arkadaşlar. Tabi bu ayarları dns park’da yaptığınızda kendi alan adı firmanızdaki ayarları sileceksiniz ! Ben bu şekilde resimde görüldüğü gibi sorunsuz olarak ne zamandır kullanıyorum. Eğer sorununuz hâlâ devam ederse elimden geldiğince yardımcı olabilirim, kolay gelsin..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bloggera Video Ekleme {videolu anlatım}" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 20