28 Mart 2017: Salı
Gölge

Blogger Bu Yoruma Karşılık Ver Butonu

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Blogger İpuçları 21 Temmuz 2010 10 4.686  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Gün geçtikçe Blogger yeni yeni şeyler çıkarıyor. Son çıkan bu bağlantı wordpress bloglarının bazılarında yer alan “Cevap Ver” butonu ile aynı görevi görüyor. Bana göre tek eksiği ise pop-up yorum formunda açılması.,başka bir deyişle farklı bir pencerede açılması. Yani şu an ki kullandığımız form ile uyumlu değil. Ben baya uğraş verdim yeni formda çıkması için ama yapamadım. Ama bu şekliyle de çok güzel duruyor. Şu an blogumda zaten kullanıyorum. İsterseniz bu bağlantının nasıl yapıldığına geçelim:

Bu bağlantıyı yapmak için Blogger hesabımıza giriş yapıp “HTML’yi Düzenle” kısmına girmeliyiz. ve “Widget Şablonlarını Genişlet” tikini aktif hale getirmeliyiz. Daha sonra CTRL+F tuş kombinasyonu ile <data:comment.body/> kodunu bulalım. Kimilerinde bu kod farklılık gösterebilir. Mesela ben <data:commentPostedByMsg/> kodundan sonra ekledim. Sizde şablonunuzda yorum kısmında en iyi yer neresi ise oraya ekleyebilirsiniz. Bu iki koddan birini bulun ve hemen altına şu kodları yapıştırın:

<a expr:href='&quot;https://www.blogger.com/comment.g?blogID=4670345394219772331&amp;postID=&quot; + data:post.id + &quot;&amp;isPopup=true&amp;postBody=%40%3C%61%20%68%72%65%66%3D%22%23&quot; + data:comment.anchorName + &quot;%22%3E&quot; + data:comment.author + &quot;%3C%2F%61%3E#form&quot;' onclick='javascript:window.open(this.href, &quot;bloggerPopup&quot;, &quot;toolbar=0,location=0,statusbar=1,menubar=0,scrollbars=yes,width=400,height=400&quot;); return false;' title='Bu kişinin yorumuna bir çift sözüm var diyorsan tıkla..'><b>Bu Yorumdan |Alıntı Yap|</b></a>

Evet yapmamız gereken sadece bu kadar. Yukarıdaki 4670345394219772331  İD’si yerine siz kendi Blogger İD’nizi yazacaksınız. İsterseniz bu bağlantıyı CSS ile şekillendirip daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Sormak istediğiniz yer olursa ben buradayım, sorularınıza yardımcı olabilirim elimden geldiğince.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Blogger İE6 Uyarı Eklentisi" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

10 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir