Bizim Blogcuya Verecek Kızımız Yok !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Malumunuz Türkiye‘de yaşıyoruz ve bu yaşadığımız ülkede iş bulupta evlenmek o kadar kolay değil arkadaşlar. Özellikle erkek arkadaşların lise veya üniversite hayatından sonra korkulu rüyası diyebilirim. İşsizlik sorunu bu ülkenin en ciddi sorunu olarak en tepede yer alıyor malesef. Bu sorun o kadar ciddi ki artık iş bulmak eskisi kadar kolay değil. Artık her anne baba da kızını işsiz kişiye vermiyor doğal olarak. İlk başta sorulan hep işimiz oluyor ! Tabi bizlerde biraz tembel bir millet olduğumuzdan iş bulsak bile dayanamayıp o işten istifasını veren insanlarız aynı zamanda.. Dara gelemeyiz, her şey güllük gülistanlık olsun isteriz. Ve isteriz ki her şeyi oturduğumuz yerden yapalım. Son dönemlerde bilgisayarın önemi artınca artık nerdeyse her evde iyi veya kötü bir bilgisayar bulmak mümkün. Yeni nesil gerçekten çok şanslı. Ben 16 yaşında bilgisayarla tanışan bir insan olarak kardeşime baktığımda 8 yaşında internetten oyun oynar olmuş. Hatta kuzenimin kardeşi şu online oyunlar üzerinden kontör bile satmışlığı var : ) Acı ama gerçek bana göre.

Ve yine son dönemlerde ortaya çıkan Blog kavramı tüm gençliği sarmış durumda. Kimileri bloglarında devri bitti demesine rağmen bence çok büyük bir kitle öyle veya böyle blog yazmaya devam ediyor. Kimileri ilk başlarda belli bir çıkar beklemeden sadece zevk için yazsa da ilerleyen dönemlerde artık o yazdığı blogdan haklı olarak kazanç beklemek durumunda kalıyor. Aslında o da biliyorki bu sadece bir zevk işi. Ama belli bir süre sonra yazdıklarından ödül almak istiyor ve çoğu blog da bunu başarıyor.

İşte bu noktadan sonra Blog işi yazı yazmaktan ileri gidiyor ve meslek haline dönüşmeye başlıyor. 5 yıl öncesi ve şu an çok popüler olmasına rağmen büyüklerimize blog yazıyorum desen anlamazlar bile. “O da ne ki” demelerinde haklılar onlara kızmayın : ) Bizde onlara göre yeni nesil oluyoruz çünkü. Şimdi işin özü bu noktadan sonra başlıyor. 1 yıl öncesinden kafamı kurcalayan şu soruya gelelim:

  • Bir kız istemeye gittiğimizde kayınbaba bana işin ne diye sorduğunda bende “Blog yazıyorum efendim” dediğimde bana vereceği tepki başlıktaki gibi {Bizim blogcuya verecek kızımız yok} olmasından korkuyorum ! 

Sizce neden olmasın sayın okurlar ? Blogculukta bir meslek olamaz mı ? Bu işten para kazanan insanlar var hemde sabit bir şekilde. Tamam belki Türkiye şartlarında reklam gelirleri beklediğimiz gibi değil ama bu işte kendini gerçekten kanıtlayan insanlar var. Bu soruyu birde siz düşünün bence. Özellikle erkekler düşünsün, ileride böyle bir durumda kalabiliriz diye düşünüyorum. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapacağız acaba ?

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yurt Günleri ve Üniversite" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 13