Biraz Hava Değişimi ve Giresun

3 hafta kadar oldu Giresun‘a geleli. Hiç bilmediğim, daha önce rast gelmediğim yerlere gelmek ilk başta biraz tuhaf olsa da gün geçtikçe buralara alışmaya başladım. Karadeniz’i hep hayal ederdim ama sadece hayallerimde kalırdı. Ama artık o hayal ettiğim yerlerdeyim. Gerçekten hayallerdeki kadar güzel yerler buralar. Buraya gelirken iki amacım vardı sayın okur: Birincisi; Kuran-ı Kerim‘i öğrenmek, İkincisi de; Evde bir türlü çalışamadığım KPSS sınavına hazırlanmaktı. Birinci hedefimi çok şükür yerine getirdim. Sıra geldi ikincisine.. Yazın çalışması daha zor ama evde olsa belki de kitabın kapağını bile açmayacaktım.

16 saatlik yorucu bir otobüs seyahatının ardından evde dinlenmek beni biraz olsun kendime getirmişti. Daha sonra çevreyi öğrenmeye çalıştım. Zaten çok küçük bir yer. Denizin olması güzel olsa da benim hoşuma gitmiyor. Sahile gidip etrafında oturup konuşmaya ve çekirdek çitlemeye bayılırım ama içine girmeyi pek sevmem 🙂 Yüzmeyi bilmediğimden değil tabi, denizde benim ayağıma kramp giriyor. Ayrıca deniz dalgasının sesini de severim.

Derken dünde Giresun’un ilçelerinden birisi olan Şebin/Karahisar‘a geldik. Giresun’a pek ısınamadım aslına bakarsanız. En çok alkol tüketen illerin en tepesinde yer alması beni baştan kıllandırmıştı zaten. Birde hayatımda ilk defa bir ayyaşı gündüz gözüne duvara işediğini görmek beni oldukça şaşırtmıştı. Fakat dün geldiğimiz Şebin ise adeta beni benden aldı. Sanki bir ses senin asıl yerin burası dedi.. Buraya çok çabuk ısındım ve çok sevdim. Bugün de saat 18:00 gibi kale’ye çıkmayı plânlıyoruz inşallah.

Şimdilik bunları girmek istedim bloga. Ha bu arada geçen hafta pazar günü de DGS sınavına girmiştim. Sınav fena geçmedi ama bir yer geliyor mu bilmiyorum. İşin tuhaf tarafı bir yeri kazansam dahi içimdeki okuma aşkının bitmiş olması 🙁 Bu zamana kadar ÖSYM bizi kabul etmiyordu, şimdi de ÖSYM gel derse de ben gitmeyerek ilk restimi çekmek istiyorum 😀 Bakalım ne olacak bu işin sonu. Ne olursa olsun hayırlısı olsun diyerek sözlerimi sonlandırıyorum…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Nihayet Sınavlar ve Okulum Bitti" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

6 yorum

 1. Onur Batur   •  

  Umduma göre tatiliniz iyi geçmiş hocam yeniden hoşgeldiniz 🙂

 2. Yunusemre   •  

  Vay be 🙂 hayalimde gitmek istediğim yerdir Karadeniz , Giresun bizede nasip etsin ALLAH’ım 🙂

 3. Doğukan   •  

  Ardahan’a giderken karadeniz yolundan gitmiştik Giresun, Trabzon felan hepsini görmüştüm. Dediğin gibi biraz soğuktu 😀

 4. yasin   •  

  Ooo Hacı benim memlekete gelmişsin, bende senin bu yayınladığın tarihten 17 gün önce ordaydım. 2 hafta kadar felan kaldım :), paso yattım yapcak bişi yok, birde gezdim biraz senede bir giderim olmazsa 2-3 senede bir 🙂

 5. Beşparasız   •  

  Giresuna Türkiyenin parisi derler o bahsettiğiniz içki tüketimi vs.nedenlerden dolayı 🙂 Ayrıca aynı nedenlerden dolayı karadenizin diğer illerinden farklıdır..Diğer iller daha muhafazakardır o konularda..Biraz daha gideydinde benim meleketimide göreydin 🙂 Hatta gitmişken (Trabzon) görmeden dönme derim ben … Giresun kalesi çok güzeldir gerçekten ..İyi gezmeler…

 6. Bulancak   •  

  Giresun güzeldir, candır. Sen insanların içtiğine değil içlerine, içtenliğine bak. Bizim buranın insanı kafasına göre takılır. Canı ne istiyorsa onu yapar. İçkisini de içer, oyunu da AKP’ye verir. Samanyolu 5. boyutta çıkan Salih Dede de Giresunludur. Ama paso içer. Bulancak’tan selamlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.