Bir Daha Türk Filmi mi Asla !

Geçen hafta ofisteki arkadaşlardan biri facebook’da bir yarışma olduğunu ve bizim de katılmamızı istedi. Gaziantep Sanko Park AVM sayfasından yapılan yarışmaya katıldık. Soru çok basitti. Reklamlarda bilinç altımıza yerleştirilen “Acıkınca kafan ………… gider” Eminim içinizden birçok kişi dominos ismini anmıştır.. Neyse herkes doğru cevabı facebook üzerinden özel mesaj arcılığıyla gönderdik.

Sonuçlar ertesi gün açıklanmıştı ve hemen hemen ofisteki herkes Sanko Park‘tan bedava sinema bileti kazanmıştı. 1 hafta sonra da cumartesi günü sinemaya gitmeyi kararlaştırmıştık. Arkadaşlar komedi filmine gidip biraz gülelim dediler. Bende gitmeyelim altyazılı çok güzel filmler var dediysem kimse sözüme kulak asmadı. Neyse vizyondaki filmlere göz attık. Komedi türünde tek bir film vardı o da karadenizli bir türk filmi idi !

Gidip-gitmemek arasında günlerce mekik dokuduk. Sonunda gitmeyi kararlaştırdık. Derken film başladıktan sonra yaklaşık 5-6 dakika sonra kendimizi geçikmiş halde içeri attık. Filmin ilk başları biraz durgun geçerken biraz biraz gülmeye başladık. Daha sonra ciddi ciddi gülmeye başladık. Açıkçası film fena gitmiyordu. Klasik türk gencinin köyde bir kızı sevmesi ve babasının kızını çoban çocuğa vermemesi olayı mevcuttu.

Herkes çocuğun kızı kaçırıp sonra da öldürüleceklerini düşünürken sonu o kadar saçma bitti ki sizlere anlatmak istemem açıkçası. Peki hangi filmden bahsediyorum ben ? “Tepenin Uşakları” diye bir film. Adını ilk duyduğumda korkunç bir film sandım ama meğersem komedi filmiymiş. Öyle aman aman komedi değil arada hafif gülünçlükler var. Gerçekten gittiğime gideceğime bin pişman oldum.

Allah’tan bedava gittik izledik. O filme 10 TL verseydim kendimden gerçekten çok utanırdım. Filmde ne senaryo var, ne kurgu var. Gerçekten pişman oldum öyle böyle değil. Türk filmlerinin çoğu böyle sadece bu film için konuşmuyorum. En kötü yabancı filme dahi giderim Türk filmine sinemada gitmem artık çok iddialı olmadığı sürece. Ne senaryo ne kalite, ne oyunculuk.. Sanırım bi 50 yıl gerideyiz Amerika sinemasından.. Neyse aklıma geldi yazayım istedim. Ben en iyisi yabancı alt yazılı dizi izlemeye devam edeyim..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Genghis: The Legend Of The Ten" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 10