Beceri Oyunları vs Bejeweled

Eskiden kızlar Barbie bebekler ile oynarlardı. Daha küçük yaşta var olan annelik iç güdüsü ile bebekleri ile evcilik gibi oyunlar oynayan kız çocukları günümüze geldiğimizde teknoloji çağına ayak uydurarak internet üzerinden Barbie oyunları ile vakit geçirir oldular. Önüne geçilemeyen teknolojik gelişmelerin doğal bir sonucu olan bu durum hiç yadsınmamalıdır.

Göze hoş gelen bir tasarıma ve kolay kullanılabilir özelliklerinin yanı sıra daha pek çok ekstra özelliğe sahip olan Oyunyolu sitesinde birbirinden güzel ve farklı Barbie oyunları bulabilirsiniz. Barbie giydirmekten makyaj yapmaya kadar pek çok alternatif oyun olan internet sitesine üye olmak oldukça kolaydır. Ancak gene de üye formları ile uğraşmak istemiyorsanız Facebook üzerinden tek bir tıklama ile siteye giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca üye olduktan sonra sitenin diğer ekstra özelliklerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bu özelliklerin başında skor kaydetme seçeneği gelir. Oynadığınız oyunlarda yaptığınız skorları kaydederek en yüksek skor yarışmalarına katılabilir ve diğer arkadaşlarınız ile büyük rekabetler içerisine girebilirsiniz. Böylece oyunlardan aldığınız keyfi katlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaptığınız skorların listelendiği kısımda yer alan isminizin yanında kendi yarattığınız avatarınız gözükecektir.

Ayrıca oyunların altına yaptığınız yorumlarda da aynı avatar gözükeceğinden daha kişisel bir şeyler katmış olacaksınız. Ayrıca arkadaşlarınızın profiline girdiğinizde de arkadaşlarınızın oynadığı oyunlarda yaptığı skorları görebilir, arkadaşlarınıza mesaj atabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızı arkadaş listenize ekleyerek daha sonra kolay bir şekilde onların profillerine erişebilirsiniz.

Oyunyolu’nda yer alan diğer bir oyun kategorisi ise beceri oyunları kategorisidir. Beceri oyunları sayesinde hem keyifli vakitler geçirirken hem de analitik düşünce yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Birbirinden farklı ve eğlenceli olan bu oyunlar hem hızlı düşünme yeteneğinizi geliştirir hem de karar alma yetinizi güçlendirir. Aynı zamanda reflekslerinizi de güçlendiren bu oyunlar sayesinde bir taşla birkaç kuş birden vurabilirsiniz!

Ayrıca sitede yer alan multiplayer özelliği sayesinde sitedeki birçok oyunu arkadaşlarınız ile birlikte online olarak oynayabilirsiniz. Bir oyunu bilgisayarın sanal zekasına karşı oynamaktansa arkadaşlarınız ile oynamak çok daha keyif verici olacaktır. Özellikle bejeweled oyunlarında arkadaşlarınızla birlikte zorlu bölümleri geçmek hem keyif verici olurken hem de daha kolay sosyalleşmenizi sağlayacaktır. Bu oyunlardan kendinize yıllarca sürecek arkadaşlar bile edinebilirsiniz.Sonuç olarak akla gelebilecek her türlü flash oyunun bulunduğu söz konusu siteyi hemen ziyaret etmelisiniz.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Javanın Hayatımızdaki Yeri" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.