Askerliğim Sonunda Bitiyor

askerligim-sonunda-bitiyor

Askere ilk gittiğimde ankara mamak mebs okulu‘nda bir çocuğun “bitmeyen askerlik yapmışlar” lafı o kadar itici gelmişti ki çocuğun espri yaptığını zannetmiştim. Meğer gerçekten bitmeyen askerlik yapmışlar arkadaşlar 🙂 Bitmiyor, bitmiyor bu askerlik demeyeceğim çünkü artık bitmiyor diye diye askerliği yedik bitirdik be arkadaşlar 🙂 Çok şükür artık bitti diyebilirim. İzinlerimin hiçbirini kullanmadığım için 25 gün erken gidiyorum evime. Yani kısmetse artık askerliğim sonunda bitiyor ..

Biraz zor oldu izin kullanmadan bitirmek ama şu anda gerçekten “iyi ki kullanmamışım” diyebiliyorum sayın okur. Özellikle askere gitmeyi düşünen kardeşlerim varsa ve bu yazıyı okuyorlarsa onlara en büyük tavsiyem dağıtım izni de dahil olmak üzere size verilen 24 ile 28 güne kadar verilen izinlerinize hiç dokunmayın derim arkadaşlar. Bütün tertiplerimden en erken ben çıkıyorum. Bu aslında güzel bir duygu olmakla beraber öyle hava atılacak bir durum da değil.

Askerliğiniz veya yolunuz hatay/iskenderun’a düşerse şayet bu ile/ilçeye yaz aylarında gelmeyin abi bu kadar net söylüyorum. Hatta tarih aralığı da veriyorum bu aylar içinde (Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım) gelmeyin !! Askerliğiniz olduğunda mecbur geleceksiniz de sivilde de çok acil olmadıkça kesinlikle tavsiye olunmaz. Gölgede bile sıcak ve nefes alamadığınız bir ilçedir iskenderun..

Sivri sineğiyle yazın içine eden, vücudunuzda (özellikle kollar ve bacaklar) ısırmadığı tek bir yer bırakmayan bu adilere çözüm maalesef yok arkadaşlar. Ayaklarınızla bacaklarınıza önlem dahi alsanız bu sefer de yüzünüzü bile ısıran bu adilere edecek çok lafım var ama şimdilik bunları es geçiyorum. Askerliğim boyunca koca bir 10 ayı burada geçirdim. Televizyonda 2015’de neler yaşamışız diye zaman tüneli yapmışlar. İşte Şubat ayında şunlar yaşanmış Mart ayında bunlar olmuş gibisinden dinleyince kafama dank etti. Koca bir yılı yani 2015 yılını askerlikte geçirdim..

Bu gerçekten çok üzücü bir şey. Vatan için borcunuzu belki ödüyorsunuz ama bildiğiniz “modern kölelik” yapıyorsunuz askerlikte.. İnanın askerliğin sonunda pişman oluyorsunuz ve olacağınızı düşünüyorum arkadaşlar. Hevesinizi kırmak istemem demeyeceğim çünkü hevesle gidenleri ben nedense göremiyorum. Zaten artık millet askere gelmiyor, gelmekte istemiyor doğal olarak. Özellikle son yaşadığımız malum terör belası ve verilen onlarca yüzlerce şehitlerimiz..

Her neyse sonunda yine duygusala bağladık ama benim için en güzel haber askerliğim sonunda bitiyor be güzel insanlar.. Aslında askerlik boyunca hep şu tarihi hayal etmiştim; 31.12.2015.. Bu tarihe gelirsem eğer artık rahat bir şekilde “askerliğim sonunda bitiyor” diyebilecektim. Ve rabbime şükürler olsun ki bunu artık gönül rahatlığıyla söyeyebiliyorum çünkü bu ayın 12’sinde yani 9 gün sonra Allah nasip ederse evime gidiyorum yahu 🙂

Askerlik dedim de aklıma sabit kancanın şu sahnesi geldi 🙂 Eskiden çavuşlara bile komutanım derlermiş siz bunu izlemeden söyleyeyim istedim. Lafı baya uzattık. Şimdilik bu kadar olsun. Eve gittiğimde daha detaylı askerlik yazılarını paylaşmak istiyorum ama fırsat bulursam tabi. Kendinize iyi bakın, Allah’a emanet olun..

Beşiktaş Erotik Shop – Beşiktaş Sex Shop
Fetish Fantezi Seri Leopar Desenli Set
Fetish Fantezi Seri Pembe Set
Askeri Kamufulaj Deri Fetişh Seti
Gerçek manken

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Gönlü Zengin Teyzem" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

9 yorum

 1. MaFiAMaX   •  

  Allah kazasız belasız aileni kavuşturur insallah.

 2. Mesut AKTUN   •  

  Hadi bakalım hayırlı teskereler 🙂
  Bende 28 ocakta çıkıyorum. Siirt Eruh ilçe jandarmadayım 🙂

 3. Necmiye   •  

  Canım kardesim sonunda askerligi bitirdin demek cok sukur 🙂 Rabbim Sevdiklerine sivil olarak kavustugun andaki mutlulugunu omrunun her aninda yasayip yuzunden tebessumu eksik etmemesi duasiyla hayirli teskereler diyorum ve seni asker selami ile selamliyorum 🙂 kocaman opuldun iyi ki varsin…

 4. Enes ILHAN   •  

  @MaFiAMaX
  Allah razı olsun, çok teşekkür ederim.
  @Mesut AKTUN
  Çok teşekkürler. Allah yardımcın olsun kardeşim. Eğer vaktin varsa -ki olduğunu düşünüyorum Botan’ın Askerleri adlı kitabı alıp okumanı şiddetle tavsiye ederim. Bir özel harekat polisinin siirt’te yaşadığı anıları anlatıyor. Şu adreste bulabilirsin kitabı. Siirt eruh bölgesi kitapta sık sık geçiyor. Şu an bende okuyorum bu kitabı. Tekrardan Allah yardımcınız olsun, hayırlı tezkereler dilerim.
  @Necmiye
  Evet ablacım sonunda bitti çok şükür 🙂 Amin Allah razı olsun, sende iyi ki varsın. Selam ve dua ile..

  • Mesut AKTUN   •  

   Alıp okuyacam. Bende acemilik anılarımı yazmayı düşünüyorum 🙂

 5. Melike   •  

  Geçmiş olsun:) Hayırlı teskereler.

 6. Hakan   •  

  Hayırlı tezkereler, inşallah kazasız belasız dönersin ailene.

 7. Enes ILHAN   •     Yazar

  Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Sağ salim geldik Allah’a şükür 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.