Askere Gidiyorum Arkadaşlar

askerlik

Allah izin verirse Şubat ayında askere gidiyorum arkadaşlar. Biliyorum böyle aniden oldu ama ben uzun süre bu konuyu düşündükten sonra askere gitmekte karar kıldım. Eylül ayının ortalarında tecilimi bozdurmuştum zaten ve bu anı bekliyordum aslında. Bu ayın 23‘nde askerliğimi nerelerde yapacağım açıklanacak. Askerliğimin nereye çıktığına dair bilgi olarak bu yazıyı güncelleyeceğim zaten.

Er olarak gidiyorum ve 12 aylık uzun bir süreç beni bekliyor. Yoğun stres altındayım arkadaşlar. Herkesin keşke şu 4 yıllığı bitirip öyle gitseydin demelerinden bıktım. Bende öyle olsun isterdim fakat ortalama sıkıntısı yaşadım derslerde. Tek başıma olunca ders çalışmakta çok zorlanan birisiyim. Zaten hedefim 2 yıllığı 4 yıllığa tamamlayıp askere öyle gitmekti ama kısmet olmadı.

Açıkçası evde beklemekten sıkıldım 2 senedir. Çok iş başvurusunda bulundum bu süre zarfında. Hatta 3 ay süreyle bir iş yerinde çalıştım da. Fakat adamlar askerlik ile alâkamın olmasını istemiyorlar haklı olarak. Tecilli olmakta onlar için sıkıntı olduğundan bu işe kökten çözüm getirmek amacıyla askerliğe gideceğim. Kendimi üç aydır bu ana hazırlıyordum sessiz sedâsız(…) Tuhaf bir duygu gerçekten. Her erkek evladı zamanı geldiğinde bu duygulara kapılacaktır.

Bedelli olayına hiç girmeyeceğim. Yaşım 24 Allah’ın izniyle aslanlar gibi gideceğim. Ne gocunuyor, ne de üzülüyorum bu duruma. Şimdi düşünüyorum 15.000 veya 18.000 TL çok rahat bulunabilir para, hadi bulamadın gider kredi çekersin. Ama değmez bence. Durumu gerçekten müsait olmayıp da işini kurmuş, evlenmiş kişilere belki bir ihtimal diyebilirim ama keyfi yapmayanlara şüpheyle bakacağım bundan sonra. Neyse konu bu değil dediğim gibi bu konuya hiç girmek istemiyorum.

Bundan sonra zaman ne getirir bilinmez ama benim yoğun duygular yaşayacağım kesin. Askere gideceğim diye kendimi paralayıp üzülmüyorum, bilakis benim için güzel bir değişiklik olacak inşAllah. Askerlik nasıl geçer kestiremiyorum ama yakın zaman da isa abim gitti askere. Sağolsun onun tecrubeleriyle biraz olsun rahatladım ve bana çok yardımcı oldu Allah razı olsun. Hani şu askere giderken ne götürelim mevzusunda.

Bu yazıya kesin güncelleme gelecek zaten daha 3 hafta gibi bir sürem var evde. Herkes hakkını helal etsin lütfen, bu kardeşinize dua etmeyi de unutmayın ve hoşçakalın…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Teknolojinin Kölesi Olmayın !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

24 yorum

 1. Besparasiz Blog   •  

  Herkesin istediğini yaparsan kendi isteklerini hep ertelersin,zaman bunu öğretti bana.Okulun 4 yillik olsa ne olacak?kisa donemde olsa o askerlik yapilmayacak mi?Hadi parali askerlik yine gelsin beklersin,o zamanda belki hayatının geri kalanını etkileyecek iş tekliflerini kaçırırsın.
  Haddime değil ama bence doğru kararı vermişsin.O okulu sen asker dönüşü ,çalışırken de bitirebilirsin Hemde hiçbir engelin kalmamış olarak.
  Allah hakkında en hayırlısını versin kardeşim.Sağlıkla git,sağlıkla gel inşAllah 🙂

 2. Onur Şendere   •  

  Şimdiden hayırlı tezkereler dilerim Enes. Uzun dönem olması sabır konusunda seni oldukça yoklayacak olsa da Allah’ın izniyle iyi bir şekilde tamamlayacağını düşünüyorum. Yanına kitap da al derim. Fırsatın olunca kitaplar sayesinde kendini özgür hissedersin. Arkadaşlar değerli paylaşımlarda bulunmuşlar. Ben de ek yaparak http://www.onursendere.com/kisa-donem-askere-gidecekler-icin-tavsiyeler-ihtiyac-listesi.html deneyimlerimi sunmak isterim.

  Sağlıcakla git gel…

 3. Usluer   •  

  Sağlıcakla git sağlıcakla gel abi. En doğru kararı vermişsin. Bir an önce askerliği yapmak gerek. Büyük engel oluyor yoksa hayatta.

 4. Mücahit   •  

  Aynı dertten müzdaribiz kardeşim bende şubatta askerim. Dur bakalım neler olacak sağ salim gidip gelelim inşallah.

 5. İsmail   •  

  Kimleri qönderdik, kimler geri geldi ,
  Askerliqi yedi bitirdi,
  Üzülme boşuna,
  Sevenlerin yanında,
  Daralırsan yak 1 sigara!

  O karanLık qeceler zindan olmasın sana,
  Kardeşlerin yanı başında,
  Aramasın gözler, Enes ŞİMDİ ASKER!
  365 gelirde geçer!
  Günlerden bi sabah şafak doğan güneş,
  O günlerde gelir be kardeş!
  Elinde tezkere dönersin semtine!
  Bekliyoruz seni köşede!

  Yolun açık olsun Enes siten açık kalacak mı bu süre zarfında ?

 6. Hamza   •  

  Askerlik büyük bir engel. En doğru kararı vermiş sin kardeşim. Aynı şeyleri yaşıyoruz. Ben hala gitmeyip aöfü zorlayanlardanım. Sağ salim gidip gelmek nasip etsin Rabbim. Hayırlısı olsun.

 7. GM   •  

  Enes kardeşim, kazasız belasız gidip dönersin inşallah. Hemen her yeni şeyde olduğu gibi muhtemelen ilk zamanlar daha zorlayacaktır ama etrafındakilerin de seninle aynı durumda olduğunu bilmek/görmek alışma sürecini kolaylaştıracaktır diye umuyorum. Hem sonrasında anlatacağın birçok anın olacaktır 🙂 Kolaylıklar diliyorum…

 8. Mustafa T.   •  

  En büyük asker bizim asker!
  Heyt be. Hayırlısıyla git hayırlısıyla gel inşallah abi. Hakkımız varsa bizden yana helal olsun, sen de et. Allahın izniyle doğru bir karar vermişsindir. Yolun açık, şansın bol olsun. Dualarımız seninle.

 9. Enes ILHAN   •     Yazar

  Yorum yapan herkese çok çok teşekkür ediyorum değerli abilerim ve ablalarım. Yorumlarınızla desteğinizi esirgemediğiniz için müteşekkirim. İnanın hepiniz beni çok mutlu ettiniz ve bana güzel bir moral verdiniz gitmeden önce. Askere gideceğim süre zarfında blogum açık olacak inşAllah. Yorumlardaki her askerlik yazısını okudum ve çok şey öğrendim bu yazıyı yazanlara ayrıyeten teşekkürü borç biliyorum. Tekrar tekrar hepinize tek tek teşekkür ediyorum, allah hepinizden razı olsun..

 10. murat   •  

  en büyük asker bizim asker diyip hayırlısıyla gidip gelmenı temennı ediyorum

 11. Kerem   •  

  Hayırlı tezkereler kardeşim.
  Aklına geldiğinde gülüp geçeceğin askerlik anılarını da burada okuyabilmek dileğiyle…

 12. Ersin ÜZGÜN   •  

  Tez git, tez gel Enes kardeşim. Askerlikten dolayı çok site kapatan veya ilgilenemeyen dostlarım oldu ve siteleri heba oldu gitti. İnşallah senin sitende aynısı olmaz. İnan başında bırakmayacağım gibi kesin fikirler olsa da sonrasında pişman olunuyor. Şahsi fikrim her ne kadar site adı ve içeriği özel olsa da satman yönünde. Bu siteyi satıp alacağın para ise sen yokken ailene bir miktar destek niteliğinde olacaktır.

 13. Ayhan   •  

  Hayırlı tezkereler. Bende kısmetse bu hafta başvuracağım askerlik için. Kısmetse Ağustos’ta askerim.

 14. Oğuzhan   •  

  Kardeşim hiç merak etme korkulacak bir şeyi yok sıkıntı yapma emin ol 12 çok çabuk geçecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.