Adobe Flash Player’ın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Geçmişi epey eskilere dayanan flash player‘ın günümüzdeki etkisi yadsınamayacak kadar büyük. Kimi zaman çok eleştirildi, kimi zaman çok kasıyor denildi ve en önemlisi de sanırım sık sık çökmesiydi. Hatta bazı büyük firmalar artık kendi işletim sistemlerinde bile flash player’a yer vermekten utansa da kendisi hâla önemini koruyan ve bilgisayarlarımızın vazgeçilmez eklentilerindendir. Apple;flash player çok kasıyor biz artık onu telefonlarımızdan kaldırıp html5 tabanlı videolar’ı izleteceğiz” dese de günümüz teknolojisi tamamen html5‘e geçiş yapamadı ve şu an geçiş aşamasındadır.

Peki nedir bu adobe flash player‘ı günümüzde bu kadar etkili kılan ? Gelin hep birlikte bakalım:

İnternetin yaşamımıza girmesi ile birlikte yaşantımızda birçok şey ciddi anlamda değişime uğramış ve bu değişim bizlere olumlu olarak yansıma sağlamıştır. İnternet web siteleri vasıtası ile gerçekleşen bu olumlu durum öncelikle de adobe flash player ile gerçekleşmektedir. Bu uygulama indirilmeden internette gezinti yapmanız da hiçbir anlam taşımayacaktır.

Çünkü internetin nimetlerinden faydalanmanın temel noktası olan adobe flash player bir nevi zorunluluktur. Çünkü flash player uygulamasını indirmezseniz internetin birçok uygulamasından faydalanmanız mümkün olmayacaktır. Öncelikle video seyretmek imkansız hale gelecektir. Bugün internette video seyredenlerin %98 gibi büyük bir kısmı flash player ile bunu gerçekleştirmektedir.

Flash player indirmek ise son derece basit bir uygulamaya dayanmaktadır. Birkaç dakika içinde indirilmiş olacak olan flash player hemen kullanılmaya başlayacaktır. Bu uygulama ile sadece video benzeri şeyler izlenmeyecek daha birçok yararları da görülecektir.

Evet görüleceğim üzere flash player hayatımızda önemli bir yere sahip. Sizde hemen flash player yükleyin ve tüm bu imkanlardan faydalanın. Veyahut varolan player’ınızı son sürüm ile güncelleyin.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yeni Araba Oyunları Sunoyun.com’da" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.