5 Yılı Devirdik..

Yıllar artık nasıl geçtiğini hissettirmiyor bile. Daha dünkü çocuk tutmuş blog denen bir kavramla tanışmış odur budur bu blog denen aslında niyette kişinin içini dökmesini istediği ve onla paylaşma ihtiyacını giderdiği bu şey(eski dilde günlük) artık para kazanma çabalarına dönüşmüş. Evet sayın okur pekte iyi olmayan bir girişle birazda düşünceli kafayla saçmaladığımın farkındayım. Ben her zaman ki gibi yine gününde yazamadım yazımı ama olsun. 7 Eylül 2007 benim blogu açtığım tarihtir en nihayetinde. İlk 56 yazımı wordpress‘e geçerken kaybetmişim ama olsun.

Kime ne ispatlamak zorum varki ben biliyorum ya o yeter 🙂 Her ne kadar bloglar o eski havasını yitirse de her ne kadar bizler o eski heyecanları yakalayamasak da ve her ne kadar elimiz blog paneline giriş yap dediğimizde “acaba yorum geldi mi geldiyse kaç kişi yorum yaptı ?” ki düşüncelerimiz ve heyecanlı bekleyişimiz kalmamış olsa da ben blog yazmayı bırakmak istemiyorum. Bu blogdan para kazanamasam da samimiyetine inandığım kişilerin okumasına devam etmek istiyorum. Bu yolda çok kararlıyım ve inşallah bu blogdan emekli olacağım 😀

Şaka bir yana ama nereye kadar giderse bu işin sonuna kadar gitmek istiyorum allah’ın izniyle. Çünkü yazmak gerçekten rahatlatıyor. Fakat şunu anladım, yazmak istediğin şeyler o anda geldiyse aklına o anda yazacaksın arkadaş yoksa bir yerlere başlığını kaydetsenizde, özet de geçseniz o ilk ilham gelmiyor. O ilk ilham çok önemli bence. Her neyse acısıyla tatlısıyla demeyeceğim çünkü o kadar bir şeyler yaşayamadım bu sene. O yüzden sadece bu blogun 5. yılını doldurup, 6.yıldan gün aldığını bildirmek ister hepinize esenlikler dilerim efendim 😀 Hepinizi seviyorum iyi ki varsınız.. Enes&Blog’u 5 yaşında…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Biraz Hava Değişimi ve Giresun" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

18 yorum

 1. Can Dirgen   •  

  Hayırlı olsun Enes. 🙂

 2. Çağrı   •  

  Enescim hayırlı uğurlu olsun.Severek takip ettiğim blogların başında geliyorsun.Sende iyiki varsın 🙂 Bu arada Üstteki logo çok hoş olmuş.Birazcık daha yukarı alırsan en azından “5” i görmüş oluruz 🙂

 3. GM   •  

  Blogunun doğum günü kutlu olsun! Daha nice yıllara inşallah. İnsan geriye dönüp bakınca bir yıl öncesini veya blogu ilk açtığı zamanı ve o zamanki durmunu düşünüyor ve zamanın geçişi ve beraberinde getirdiklerine her defasında şaşırıyor. Mesela bir 5 yıl sonra “10 yıl önce blogu açtığımda…” diye düşününce kim bilir ne duygular yaşarsın.

 4. Eren   •  

  Hayırlı olsun enes abi 🙂

 5. TANER   •  

  Çocuğun olsa seneye okula başlayacaktı 🙂 Hayırlı olsun ENES

 6. Enes ILHAN   •     Yazar

  @kralizasyon,
  Eyvallah kardeşim 😉

  @Can Dirgen,
  Teşekkür ederim can kardeşim.

  @Çağrı,
  Çok teşekkür ederim çağrı hocam bende sizi ilgiyle takip ediyorum. Logonun aslı öyle aslında. Yani logonun kendisine baktığınızda da o 5’in orada olduğunu görebilirsiniz 🙂

  @GM,
  Çok teşekkür ederim gürkan kardeşim allah razı olsun. Aynen dediğin gibi valla. İşin garip tarafıda ne biliyor musun ? Her sene bir önceki seneden çok daha hızlı geçiyor ve bizler bunu anlayamıyoruz.

  @Eren,
  Teşekkür ederim eren’cim.

  @TANER,
  Allah razı olsun taner kardeşim. Çocuğum olursa adını taner koyabilirim 🙂

 7. TANER   •  

  @Enes

  🙂 Sevinirim valla ben her ne kadar beğenmesemde adımı 🙂

 8. Onur Batur   •  

  Senin adına çok sevindim Enes abi. Nice yıllara…

 9. Metin   •  

  Hayırlı olsun 5.yılınız. Ancak sizde yazıda belirttiniz bloglar artık çöküşe geçti. Facebook ve Twitter yüzünden bloglara ilgi azaldı. Bloggerlar da pek yazmıyor artık, para için reklam sitelerine döndü maalesef.

 10. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Onur Batur,
  Teşekkür ederim onur kardeşim sağolasın.

  @Metin,
  Çok teşekkür ederim hocam eyvallah. Haklısınızda sanırım ben haklıymışım. Sizde pes etmişsiniz bu işte ve sizde yazmayı bırakıp sitenizi kapatmışsınız..

 11. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Sanaözelblog,
  Teşekkür ederim.

  @MaFiAMaX,
  Çok teşekkür ederim erhan hocam, iyiki varsınız dediklerimdensiniz 😉

 12. Usluer   •  

  Baya eskilerdensin be abi sen. 🙂 Nice yıllara.

 13. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Arda Erakman,
  Allah razı olsun ardacım.

  @Usluer,
  Evet kardeşim öyle oluyor biraz 🙂 Benden önce de yakuter vardı ve hâla var 🙂 Teşekkür ederim bu arada.

 14. İsimsiz   •  

  Nice yıllara 😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.