28 Mart 2017: Salı
Gölge

5 Adımda Numara Taşınabilirliği

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Telefon 21 Ağustos 2008 2 1.324  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Yeni öğrendiğim habere göre artık numara taşınabilirliği yapabiliyormuşuz.Tabii bu numara taşınabilirliği Eylül ayında başlayacak yanlış hatırlamıyorsam.Türkiye’de henüz bu numara taşınabilirliğini bilenlerin oranı çok az.Peki nedir bu numara taşınabilirliği? –Numara Taşınabilirliği, cep telefonu kullanıcılarının mevcut numaralarını aynen koruyarak hizmet aldıkları operatörleri özgürce değiştirebilmeleridir.Bu şekilde kullanıcılar opertörlerini değiştirdiklerinde kullandıkları numara 11 hane olarak bütünü ile kalacağından, o döneme kadar kendilerine mevcut numaralarından ulaşmış olan kişiler aynı şekilde ulaşmaya devam edeceklerdir.

Böylece kullanıcılar operatörlerini değiştirdiklerinde kendilerine ulaşmalarını istedikleri kişilere yeni bir numara bildirmek durumunda kalmayacaklar.

Peki 5 adımda numaramızı nasıl değiştirebiliriz?Ayrıntılar yazının devamında:

5 Adımda Numara Taşınabilirliğini Yapmak İçin Şu Yolları Yapmanız Gerekiyor:

1-Abone, kimliğiyle birlikte bir yetkili satıcıya gelir.

2- Numara Taşıma Başvuru Formu ve Avea Abonelik Sözleşmesi’ni dolduran aboneye, numarasını değiştirmeden kullanacağı SIM kartı verilir.

3- Abonenin numarasını Avea’ya taşıma talebi diğer operatöre iletilir.

4- Diğer operatörün, kimlik bilgilerini kontrol edip taşınma onayını vermesinin ardından, aboneye Avea’dan hizmet almaya başlayacağı zaman SMS ile bildirilir.

5- Belirtilen tarih ve saatte abone yeni Avea SIM kartını cep telefonuna takarak hizmeti almaya başlar.

İşte bu 5 basit adımda numarımızı istediğimiz operatöre geçirebileceğiz.Bana göre çok güzel bir uygulama oldu ne kadar geç kalınsada.Birde şu 3G gelseydi diyecek kalmazdı ama hayırlısı 🙂

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

2 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir