4 Gündür Deli Gibi İpad Arıyorum

Başlıktanda anlayacağınız üzere ipad almaya karar verdim. Fakat hiçbir sitede uygun fiyat göremedim. Hiçmi yok ? Var ama onlara da pek güvenemedim açıkçası. Yani bu güvenemediğim siteler genelde çoğu kişinin ticaret yaptığı ama benim nedense içimin elvermediği sahibinden,gitti gidiyor,ebay vs. türünden siteler. Gitti gidiyor’u çoğu kişi öneriyor. 0 riskmi neymiş yani riski olmayan ticaret yapılabiliyormuş ama ben bu zamana kadar hiç yapmadım ve bundan sonra da yapacağımı sanmıyorum.

HepsiBurada‘ya 34 yıl evvel güvenmeden küçük bir ürün denemesi yapmıştım. Gayet güzel ve gününde ulaştığını görünce güvenimi kazandı. Ve belki de şimdiye kadar 2025 ürün almışımdır hepsi burada’dan. Fakat hb’de fiyat baya yüksek. Bundan 2 hafta önce fiyatı şaka gibiydi 1,169 TL 🙂 Daha sonra hemen indirim yaptılar tabi fiyatı 950’ye çekerek. Bu fiyat da çok aslına bakarsanız. Bende buradan almak yerine beklemeyi tercih ettim.

Sonrasında Bimeks‘de kampanya olduğunu gördüm ama sanırım kaçırmıştım ben o kampanyayı. İşte şu yürek burkan tabloyu gördükten sonra alamamak beni daha da üzdü 🙁
İpad mini ve cafcaflı retina ekranlı ipad fiyatlarıİpad Mini Wifi 16 GB modeli 820 TL idi. Kapış kapış gidecek olmalı ki son bir ürün gördüm web sitelerinde. Onun da web’den değil sadece İstanbul İçerenköy (Carrefour)‘da satıldığını görünce hevesim kursağımda kaldı. Ben cihazın beyazını istiyordum ama o fiyata web’den satılsaydı o gün siyaha da razıydım ama nasip değilmiş demek ki..

Daha sonra Apple firmasının Türkiye distribütörlüğünü verdiği bilkom‘u beklemeye aldım. Hatta dayanamadım müşteri hizmetlerini aradım. “Mallar ne zaman geliyor” dediğimde “haftaya hazır” dedi bayanın biri.. İyi dedim madem haftaya 1 hafta daha bekleriz umuduyla şu an hâla beklemedeyim. Bu zamana kadar hiçbir apple ürününe olumlu yaklaşamadım. Gerek türkiye fiyatlarının diğer avrupa ülkelerine göre 2 kat daha fazla itelenerek satılması gerekse de milletin kafasında “zengin malı” havasını uyandırması, gerekse de {özellikle} ipad’lerin ekranının bana büyük gelmesi{9,7 inç} beni hiç cezbetmedi bugüne kadar.

Ama bu ürün bir başka sevgili okurlar. Bu ürüne neden bu kadar sempati duydum biliyor musunuz ? Hem ele avuca sığan küçük ekranlı ve 308 gr. ağırlığı hemde fiyatının ülkemizde belki de en ucuz giren bir apple ürünü olması ve hemde bugüne kadar ios dünyasının bize neler vaad ettiğini öğrenmek amacıyla bu cihazı almaya karar kıldım sayın okur. Bir diğer beklediğim ürün ise LG Google Nexus 4. İnşallah onu da alırsam bir elimde android diğer elimde de ios olacak.. İki farklı çalışma sistemleri ve uygulamaların işlevselliğini böylece öğrenmiş olacağım.

Tahminimce ipad mini’yi bu önümüzdeki hafta alacağımı varsayarak eğer ios dünyasını çok beğenirsem ve kendi kendime “ben bu uygulamalardan ve oyunlardan bıkmam hacı” dediğim anda nexus 4 yerine iphone 5 almam da
Şişme Bebek
kaçınılmaz olabilir. Çünkü bugüne kadar hiç ios’u kullanmadım ve ona bir şans verebilirim sanırım. Bakalım bekleyip göreceğiz. Alırsam buradan incelemesini de yapabilirim belki. Bu arada ürünün sadece wifi olanını düşünüyorum. Sadece 16 gb’mı 32 gb’mı buna pek karar veremedim. Eğer iphone veya ipad kullanan arkadaşlar bunu belirtirse seçimim çok daha rahat olacak. Şimdiden teşekkür ediyorum yorum yapacaklara, hoşçakalın..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Sennheiser Ezx 60 Bluetooth Deneyimim" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep’te doğdum, Adana’da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012‘de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak‘ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun‘da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

5 yorum

 1. Atakan   •  

  iOS’u keşfettikten sonra Android ihtiyacı olacağını sanmam 😀

 2. beşparasiz   •  

  İOs nedir pek bilmiyorum ben hala android deyim 🙂 teknolojinin dibi yok o yüzden çok kafa yormuyorum sanırım..
  hayırlısı olsun senin adına..anladıgım tek şey butür seyler aceleye gelmiyor..Bir ürün aliyorsun tak öbür gün fiyatı iniyor o zaman insan kendini bir hoş hissediyor 🙂

 3. Onur Batur   •  

  Hocam sizden alacakken büyük bir parça kopmuş gibi hissediyorum 🙂

 4. Orkun   •  

  Sadece diyorum ki sakın alma bekle .Bir kere ekran retina değil , o cihazdan hayır gelmez .İlla iPad alacam diyorsan iPad 3 al . Bir sonraki iPad mini %90 ihtimalle retian ekran olur o zaman alınır işte o cihaz.Bence beni dinle

 5. mrocto   •  

  Merhaba;

  ‘Ama bu ürün bir başka sevgili okurlar.’ Çok haklısın. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.