26 Mart 2017: Pazar
Gölge

1 Günde Adsense Onaylatmak :)

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Özgün Yazılarım 15 Eylül 2010 27 13.383  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Evet arkadaşlar başlığı yanlış okumadınız. Herkesin reklam dendiğinde ilk aklına gelen Google Adsense reklamlarını artık sizde alabileceksiniz. Biliyorum bu işten para kazanan insanlar var ama herkesin parası olmuyor malesef. Belki bana kızacaklar bunu açıkladığım için ama olsun sizler için azar işitmeye razıyım 🙂 Sadece 1 günde hatta daha kısa bir zamanda adsense onaylatmanın sırrını açıklayacağım bu yazımda. Gerçi bu yöntemi bir çok kişi biliyor ama bilmeyenler de oldukça fazla. Hemen bu işin sırrını anlatayım o zaman. Denemediğim yöntem kalmamıştı adsense reklamlarını alabilmek için. Belki 1012 kere başvurdum ama hiç birinde kabul edilmedim. Ama r10‘da bir arkadaşın yorumuyla bende almayı başardım. Gerçi yorum sanki olmayacak cinsten umutsuz vari yazılmıştı ama ben bir bit yeniği olduğunu farketmiştim. En sonda deneyeyim dedim. Başvurdum ve ertesi gün onaylanmış ve şimdi de konu içinde tıklanmayı bekliyorlar 🙂

İşte Adsense’ye kabul edilmek için bana göre en etkili yöntem:

 • Arkadaşlar öncelikle farklı bir gmail adresi alın ve .blogspot uzantılı bir blog açın. Bakın ben yeni bir mail adresi aldım. Mail adresim:  ensilhn@gmail.com oldu ve bu adresle blogspotta yeni bir blog açtım ve adını Web Hosting olarak ayarladım.  Siz illa bu ismi yapacak değilsiniz. Google Adwords veya Sağlık ile ilgili bir başlık atabilirsiniz. Bu başlıklardan birini seçtikten sonra o başlıkla ilgili maksimum 3 yazı yazın fakat özgün yazmaya bakın.  Kısa olsun yazılar fakat özgün olsun.  Birde her yazınıza en az 3 etiket girin.
 • Bu aşamadan sonra bu blogun ve yazıların indexlenmesi için maksimum 3 gün beklememiz gerekiyor. 3 günün ardından google‘da arama yaptığınızda açtığınız blogun ismini görüyorsanız bu Adsense‘ye başvurabileceğiniz anlamına geliyor. Açtığınız blogun indexlendiğini farzederek Adsense’ye başvuru aşamasına geçiyoruz hemen:
 • Adsenseye başvurmada en önemli etken yazdığınız yerlerde Türkçe karakter olmayacak. Ben mesela adı-soyadı kısmına büyük harflerle “ENES ILHAN” yazmıştım. Ve adres kısmında da türkçe karakter olmayacak şekilde yazmıştım. Mesela mahalle fırat mahallesiyse bunu “firat mah.” olarak girmiştim. Sizde bu şekilde türkçe karakteri olmadan bilgilerinizi gireceksiniz ve daha önce başvurmuşsanız buradaki telefon numarasından farklı bir telefon numarası gireceksiniz. 

Bunları yaptıktan sonra en fazla 1 gün sonra adsense ye girip login olacağız. Ve göreceksiniz ki bu defa sizinde onaylanmış bir adsense hesabınız olacak. Benim başvurduğum blogspot adresim bu adreste var girip bakabilirsiniz. Sadece 3 özgün ve kısa yazıyla{+ etiketler} görmüş olduğunuz gibi adsense hesabım onaylanmış oldu. İnşallah sizlerde bu dediğim şekilde aylardır belki de yıllardır özlemini çektiğiniz adsense hesabına ulaşmış olursunuz 🙂 Şimdiden kolay gelsin hepinize ..

  Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kuş Parmağım Acıyor Anne !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

  Enes ILHAN

  Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

  27 Yorum Yapılmış

  • gokhans

   Garanti bir sistem değil Enes ciğim.

   Sen 1 günde onaylatmışsın ancak bunu burda 500 kişi denese 500 gün onay bekleme durumuda olabilir. Tabi fakirin ekmeği umuttur denemek lazım her yöntemi ancak kimse garanti olarak bakmasın asla büyük umutlar bağlamayın, benden size öneri.

   Enes, bu arada "şimdi de konu içinde tıklanmayı bekliyorlar :)" demekte pek uygun değil adsense açısından aynı sidebarda "Şimdi Reklamlar :)" yazıldığı gibi. Adsense botları bu tip şeylere çok duyarlıdır uyarayım.

   Tekrardan hayırlı olsun..

  • Navio

   Enes 🙂 bir çok kişi bu şekilde para kazaniyor "1günde adsense" karşiliğinda 5$ gibi bir üçret aliyorlar kizcaklar biraz sana 🙂

  • Harun TURAN

   Ben bu şekilde onaylanan bir hesaptan kazanılan paranın daimi olacağına inanmıyorum açıkçası. Eğer Adsense tarafından onaylanmıyorsanız zaten bir yerlerde hata yapıyorsunuzdur ve bu hataları yapmaya da büyük ihtimalle devam edersiniz. Bildiğiniz gibi, Adsense çok detaya iniyor yayıncılarının özelliklerinde. Bu nedenle kısa sürede büyük uğraşlar verip aldığınız hesabı banlatabilirsiniz. Eğer Adsense tarafından onaylanmıyorsanız Hepsiburada gibi kolayca onaylayan sitelere başvurabilirsiniz. Tabi bu benim şahsi görüşüm, dikkate alıp almamak tamamen size kalmış. Kolay gelsin.

  • Anonymous

   Bunları herkes anlatıyor ama siz de ekliyorsunuz aynı şeyleri.Özellikle internet spam blogların cirit atmasının sebebi siz ve sizin gibilerdir kusura bakmayın.

  • Özcan

   Erdi benim doublenet.tr.gg hiç uğraşmadım Google Adsesse 2 hatfa sonra aldı ama hepsiburada.com reklamlarını bir türlü alamadım.Bu arada bana biraz takipçi gönderirseniz sevinirim.

  • Enes İLHAN

   @Adsız
   Bunları herkes anlattığına göre bir bildikleri vardır kesinlikle. Siz bu yöntemi denemeye cürret bile etmeden bizi spam blogcu olarak itham ediyorsunuz. Bu durumda ne denilebilir bilmiyorum ama emin olun bu illegal bir yöntem değil aksine adsense reklamlarını almanın en kolay ve en etkili yöntemidir bana göre.

  • Enes İLHAN

   @Harun TURAN
   Yok Haruncum böyle bir hesap almak kesinlikle illegal bir yöntem değil ve kazanılan para da normal açılan adsense hesabından hiç ama hiç farkı yok. İnsanlar bu anlattıklarımı yanlış anladı galiba böyle anlatınca sanki korsan almış gibi göründük hesabı. Ama kesinlikle böyle bir şey değil bu anlattıklarım. Ayrıca harun değerli yorumun için de teşekkür ederim.

  • Elektronikotin

   Teşekkürler Enes.Sen adsızlara kafayı takma. 🙂 Özgün yazılarına devam et.Verdiğin adreste güzelhostu görünce aklıma bir soru geldi:
   Alt domaini hosta nasıl yönlendirdin?

  • beşparasız

   Ben adsenseyi hala çözemedim.İlk başvurumuzu 2 yıl sonra kabul etmişti.Geçen gün tekrar deneyeyim dedim (aslında ihtiyacım yoktu)ertesi gün kabul maili geldi bana.Hatta o adresle daha önce başvuru yapmıştım ve birsürü mazeretle geri çevirmişti.Hemde Hiç ekleme çıkarma yapmadan bilgileri tekrar gönderdim.Tabi Enesin yazdıklarınıda dikkate alın.Heryolu deneyin:)Birşeyide hala anlamış değilim.Bu milletin babasının parasınımı alacaklarki edsense hakkında ipucu vermeye korkuyorlar.Herkes hakettiğini alır sonuçta.Öyle veya böyle herkes bir çaba sarf ediyor bence karşılığınıda hak ediyor.Konu çalanlar hariç tabiki.

  • Para Kazan

   Hesabım 3 ayda onaylanmıştı.Fakat internette milyonlarca site var.Başvuran kişilerde bir hayli fazla.Böyle olunca onaylanması uzun sürüyor.Fakat iyi bir siteniz varsa tahminim daha çabuk onaylanacaktır.Alexa ile google arasında iyi bir ilşki var.Sitenizin içeriği özgün ise,ziyaretçiler uzun zman geçiriyorsa ve tekil hitiniz fazla ise,diğer sitelere nazaran hesabınız daha çabuk onaylanır.

  • Enes İLHAN

   @Abdullah Koçaş,
   Çünkü artık google reklamları eskisi gibi içerikle alakalı reklamları göstermiyor bende bu yüzden kaldırdım 😉

  • WebDelen.Net

   Artık .blogspot.com ları kabul etmiyorlar! Bu yüzden Google apps e geçtim ama halen kabul etmiyorlar.Sebebinide anlamadım! Arkadaşlar bi siteye göz atsanızda eksik varsa söyleseniz,bende düzeltip tekrardan başvursam..

   http://www.webdelen.net 

  • 100bestgames.org

   Ben kendi yöntemimi mi yazıyorum. Bu iki onaylı işlem çıkalı biraz zorlaştı. Bu yakın zamanda aldım. 2. onayı geçtim ve 2 adet adsense hesap aldım. wp blog teması yükleyin. İçerik kopya veya özgün olabilir ama telif içermesin bir resim ve açıklayıcı bir yazı bu kadar. 25 adet olabilir. bir hafta gibi bir sürede onay gelir. tek reklam eklerseniz boş sayfaya reklam kodu eklemeyin. Yinede alamayan varsa ulaşabilir bana eğer admin izin verirse mail adresimi eklemek istiyorum. He bedava verir miyim veremem çok emek harcadım ve öyle aldım çok yöntem deneyerek sonunda bunu tutturdum. İşte mail adresim msn değildir gmail sadece mail atınız 0cizmekistemek@gmail.com adminin makalesi içinde ayrıca teşekkür ederim

  • Benimde 4 ay oldu hala yetersiz içerik uyarısı alıyorum bu adsense’den. Nasıl kuralları var bunların bir çözemedim. Sitede 250 tane makale var, wordpress teması kullanıyorum ama kabul etmiyor. Harbi sadece bize mi uyguluyor bu kuralları özellikle mi seçiyor?

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir